Parodos anotacija

Telšiuose veikiantis Žemaičių muziejus „Alka“ vienas iš turtingiausių ir seniausių Lietuvos periferijos muziejų. Jame sukaupti ir saugomi itin vertingi žemaičių krašto istorijos liudininkai – vertingos senųjų krašto dokumentų, rankraščių, nuotraukų, meno kūrinių, etnografinių objektų, archeologinių radinių kolekcijos ir daugelis kitų vertingų eksponatų.

Šioje virtualioje parodoje Jūs turite galimybę pamatyti Žemaičių muziejaus „Alka“ atidarymo aktą (1932 m.), Magdeburgo teisių privilegiją, 1791 m. Telšių miestui suteiktą Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Stanislovo Augusto, Tešių miesto planą, 1613 m. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapį ir keletą kitų unikalių dokumentų bei spaudinių.

Tarp parodoje eksponuojamų archeologinių radinių yra XI–XIII a. kryžinis smeigtukas, XI–XII a.   įvijinių ir ornamentuotų apyrankių, segė aguoniniais galais ir keletas kitų unikalių ir iškalbingų archeologinių radinių, rastų vykdant tyrinėjimus ir kasinėjimus Žemaitijos etnografinio regiono teritorijoje.

Tarp parodoje pristatomų gražiausių, vertingiausių vaizduojamosios dailės kūrinių  – Mykolo  Kuliešos (1799–1863) paveikslas „Kalnų peizažas su pilimi“, Vincento Slendzinskio (1837–1909) „Senutė veria siūlą“, skulptoriaus Felix Lecomte (1737–1817) sukurtas Marijos Antuanetės (1755–1793) biustas, XIX a. kinų menininkų sukurta vaza ir kt.

Parodoje yra ir keletas muziejaus istoriją liudijančių senųjų nuotraukų, visada lankytojų dėmesį patraukiančių briedžio, meškų, paukščių iškamšų nuotraukų. Į parodą įtraukta ir keletas šios krašto etnografiją identifikuojančių eksponatų (lovatiesė, rankšluostis, skara, rankšluostinė, skrynia).