Parodos anotacija

Kretingos muziejaus rinkiniuose itin vertingas ir unikalus pajūrio krašto archeologinių radinių rinkinys. Daugelį čia saugomų vertybių archeologinių kasinėjimų metu yra suradę, ištyrinėję patys  šio muziejaus darbuotojai – istorikai Julius Kanarskas ir Donatas Butkus.

Muziejus didžiuojasi ir turtingomis dvarų kultūros meno kūrinių, liaudies meno, etnografijos objektų kolekcijomis. Įdomiausi, unikaliausi eksponatai lankytojams pristatomi muziejuje veikiančiose ekspozicijose, trumpalaikėse parodose, taip pat ir šioje virtualioje parodoje.

Dalį šios parodos eksponatų sudaro unikalūs archeologiniai radiniai iš  Šventosios senovės gyvenvietės, Lazdininkų, Kašučių, Kretingos, Kretingos, Padvarių  kapinynų. Virtualioje parodoje eksponuojama ir keletas Palangos-Kunigiškių bei Kretingos lobiuose rastų monetų.

Tarp etnografinių objektų –  Užgavėnių kaukė, prieverpstė, indelis saikui matuoti, kraitinė dekoruota skrynia, rankšluostnė, tošimi apipintas ąsotis ir keletas kitų šio krašto etnografiją identifikuojančių eksponatų.  Į parodą yra įtraukta ir muziejuje saugomų Vakarų Europos menininkų sukurtų paveikslų, liaudies meno kūrinių, tarp kurių itin unikalios yra skulptūros „Šv. Kotryna Aleksandrietė“, „Šv. Margarita Antiochietė“, „Pieta“.