Parodos anotacija

Skuodo rajono Mosėdžio gyvenvietės didžiausia legenda – respublikinio unikalių akmenų muziejaus ir parko įkūrėjas gydytojas Vaclovas Intas (1925–2007). Jis daug metų nuosekliai ir kūrybingai dirbo, kad Lietuvoje būtų išsaugoti geologinės praeities liudytojai rieduliai,  kurių įprastoje Lietuvos gamtinėje aplinkoje nuolat mažėja.

Intas užsiėmė gydytojo praktika ir kartu mokė žmonės pažinti gamtą, puoselėti ją, žiūrėti į akmenį kaip į mokslo tyrimų objektą, galintį suteikti gyvenvietei savitumo ir grožio. Jo iniciatyva visa Mosėdžio gyvenvietė tapo muziejumi po atviru dangumi. Ji iki pat šiol čia traukia žmones ir moko, kaip akmenis, kurie ilgus amžius žemdirbiams šiuose kraštuose buvo lyg kokia rykštė, galima panaudoti ne tik statybose, bet ir puošiant aplinką.

Mosėdyje veikiančiame muziejuje yra surinkti ir eksponuojami unikalūs rieduliai. Jie sugrupuoti pagal savo kilmės vietą ir rodo iš kur į Lietuvą buvo atslinkę net 3 km storio šarvu dengę ledynai.

Virtualioje parodoje pateikiami eksponatų pavyzdžiai yra iš turtingo muziejaus riedulių rinkinio. Jame itin gausu unikalių lauko riedulių, žmogaus organizme susidariusių akmenėlių, pusbrangių akmenų (mineralų, paleontologinių radinių) ir kt. eksponatų.

Dauguma parodoje pristatomų eksponatų į muziejų parteko pirmaisiais jo veiklos metais. Pažintis su šiomis vertybėmis padeda pažinti gamtos įvairovę ir joje vykusius bei vykstančius procesus.