Parodos anotacija

Šios parodos tikslas yra atskleisti XX a. dailininkų vaizduojamą mišką ir jo savitumą, tam laikotarpiui būdingas atlikimo technikas., medžiagas, pristatyti šios virtualios parodos lankytojui lietuviškojo miško grožį, vertę žmogui ir savitumą tautai. Šioje virtualioje parodoje pateikiami tapybos kūriniai, kuriuose atsispindi Lietuvos miškų grožis ir taurumas. Ši paroda atskleidžia, kad gamta, o ypač miškas, lietuvių tautai visuomet turėjo svarbią reikšmę. Nuo pačių seniausių laikų mūsų protėviai miškuose ieškodavo ne tik maisto atsargų, tačiau ir sielos ramybės, atgaivos kūnui – tai buvo paprasčiausiai įkvėpimo šaltinis. Miškas lietuviui simbolizuoja namus, šilumą, saugumą bei jaukumą. Ten jis randa prieglobstį ne tik kūnui, bet ir sielai. Miškas – atgaiva, kuri suteikia jėgų ir noro grįžti į niūrią kasdienybę. Parodoje matomi dailininkų meno kūriniai, kurie užburia miškų grožiu, nepriklausomai nuo to, koks metų laikas mus supa. Ar tai žiema, vasara, ar ruduo bei pavasaris. Tai tarsi tik dar labiau patvirtina faktą, kad miškas – magiška ir šventa vieta, kurioje menininkai ir kiti kūrybos atstovai semiasi minčių. Parodoje buvo pasirinkti būtent tokie autoriai, kadangi buvo norima parodyti, koks miškas yra gražus ir užburiantis ne tik šiltuoju metų laikų, bet ir tuomet, kada visa žemė būna nuklota sniegu, kada medžiai meta lapus ar pradeda žydėti.
Parodoje bus matomi garsaus karikatūristo Jono Martinačio kūriniai, atlikti akvareline technika. Jo kūrybai būdinga realistinė raiška, nesudėtinga kompozicija, santūrus koloritas. Kita žinoma tautodailininkė – Lidija Meškaitytė. Dailininkės unikalumas – miniatiūrose atvaizduoti peizažai. Dėl patirtų sužalojimų negalėdama toli keliauti dažniausiai piešdavo greta namų esančius vaizdus. Paveikslai nutapyti taip kruopščiai ir preciziškai, jog juose puikiai matomas kiekvienas medžio lapas ar žolės stiebas. Net spalvas dailininkė stengdavosi parinkti kiek įmanoma natūralesnes, artimesnes gamtai. Be kelių šimtų (yra išlikusios 358) miniatiūrų L. Meškaitytė tapė ir natiurmortus, kompozicijas.
Pasak Antano Gudaičio, Vladas Eidukevičius (tai dar vienas autorius, kurio kūriniai eksponuojami šioje parodoje) jis vienintelis iš lietuvių dailininkų sulydė lietuvių tapybą su Vakarų tradicijomis ir išliko savitas.
Taigi šioje parodoje išvysite ne tik Jono Martinaičio, Lidijos Meškaitytės, bet ir kitų lietuvių dailininkų nutapytus įstabius miško paveikslus.