Parodos anotacija

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus – vienas iš jauniausių Lietuvoje. Jis veikia viename iš išlikusių ir atstatytų Rietavo kunigaikščių Oginskių dvaro sodybos pastatų – kunigaikščio Bogdano Oginskio (1848–1909) muzikos mokykloje (veikė 1874–1903 m.).

Oginskių giminės istorija Rietave prasidėjo 1763 m., kai Rietavas vedybų keliu atiteko Trakų vaivadai Tadui Pranciškui Oginskiui, kuris susituokė su Kristupo Tiškevičiaus našle Jadvyga Zaluska. Vėliau Rietavo šeimininkas buvo valstybės veikėjas, kompozitorius Mykolas Kleopas Oginskis (1765–1833), jo sūnus Irenėjus Kleopas Oginskis ir anūkas Bogdanas Oginskis. Rietavą Oginskių giminė valdė iki XX a. pradžios.

Muziejus paskutiniaisiais metais yra atlikęs didžiulį darbą tyrinėdamas Rietavo Oginskių gyvenimą ir veiklą, rengdamasis Mykolo Kleopo Oginskio gimimo 250-ies metų jubiliejui.

XX a. pradžioje centriniai Rietavo dvaro rūmai buvo sunaikinti, tačiau Rietavo Oginskiai yra palikę ryšius pėdsakus šiame krašte. Daugelį metų po kruopelę rinkdamas žinias apie tai, muziejus yra sukaupęs turtingą nuotraukų ir dokumentų kolekciją, liudijančią apie didelius darbus, kuriuos Lietuvoje nuveikė Oginskiai.

Šioje virtualioje parodoje yra pateikiamos nuotraukos iš Rietavo Oginskių kultūros muziejaus rinkinių. Daugelyje jų įamžinti jau baigiantys sunykti Rietavo dvaro centriniai rūmai, šio dvaro buvę šeimininkai, dvaro orkestro muzikantai, tarnautojai.