Parodos anotacija

Lietuvos liaudies buities muziejaus miestelyje stovi gyvenamasis-prekybinis namas iš Kauno. Jis statytas XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje ir stovėjo Kauno pakraštyje (dabartinis Savanorių prospektas). Į muziejų namas buvo perkeltas ir pastatytas 1990–1992 m.

Tai originalių formų ir planinės struktūros pastatas. Jis išsiskiria pagrindinio fasado skaidymu, turtingu dekoru, įmantria durų ir vartų puošyba, langų forma bei jų sudalinimu, pritaikytu parduotuvės vitrinoms. Turi būdingą miestelio posesijų užstatymui pravažiavimą į kiemą (bromą). Gyvenamojo-prekybinio namo formos, proporcijos, išplanavimas, konstrukcijos ir dekoras yra miestietiški.

Pastato pirmajame aukšte įrengta tarpukario manufaktūros parduotuvės „Gražina“, o antrajame aukšte – tarpukario siuvyklos ir garsios Alsėdžių miestelio (Plungės r.) žakardinių staklių audėjos Justinos Tolutaitės audyklos ekspozicijos. Siuvykloje eksponuojama dalies Lietuvos liaudies buities muziejuje saugomų siuvimo mašinų bei siuvinėjimo pavyzdžių paroda. Vertingiausi šios parodos eksponatai rodomi virtualioje parodoje.