Exhibits

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kavalerijos istorijoje išskirtinę vietą užima husarai. Ši kavalerijos rūšis Lietuvoje atsirado dėl daugelio vidinių ir išorinių veiksnių, o laipsniškas jos persitvarkymo procesas, iš pradžių sutapęs su analogišku reiškiniu kai kuriose kitose Vidurio Europos valstybėse, unijinėje Lenkijos ir Lietuvos valstybėje pasuko kita kryptimi. Taip susiformavo savita raitija. Ši kavalerijos rūšis kai kuriais atvejais vadinama sparnuotaisiais husarais.
Vytauto Didžiojo karo muziejuje saugoma nemažai šios išskirtinės kavalerijos rūšies kovos atributų. Parodoje pristatomos husarų kovos būdo savitumus atsispindinčios ginkluotės ir šarvuotės detalės iš muziejaus rinkinių.

Virtualioje parodoje pristatoma dalis vertingiausių Nalšios muziejaus eksponatų. Tai unikalūs archeologiniai radiniai, eksponatai iš muziejaus istorijos rinkinio, XIX a. pab.–XX a. pr. dvaruose ir  miestelėnų buityje naudoti reikmenys. Šioje virtualioje parodoje Jūs turite galimybę pamatyti ir keletą muziejuje saugomų vertingų Nalšios krašto etnografinių eksponatų.

Biržų pilyje veikiantis Biržų krašto muziejus „Sėla“ – vienas iš seniausių, didžiausius ir vertingiausius eksponatų rinkinius sukaupęs muziejus Lietuvos periferijoje. Šioje virtualioje parodoje Jūs turite galimybę susipažinti su pačiais unikaliausiais, įdomiausiais ir vertingiausiais eksponatais iš įvairių Biržų krašto muziejaus „Sėla“ rinkinių.