Projektas

Internetinė svetainė „Eksponatai, kuriuos verta pamatyti“ sukurta 2014 m. įgyvendinant projektą „Turistams skirtose virtualiose muziejų parodose – unikaliausi, įdomiausi ir vertingiausi muziejų eksponatai“. Projektą įgyvendino Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS) www.emuziejai.lt, rėmė Lietuvos kultūros taryba. Projekto vadovė Danutė Mukienė, programuotojai: Ernestas Adomaitis ir Simona Adomaitytė.
LM ISC LIMIS tel. (8 5) 261 9670, el. p. info@limis.lt.
Parodas kuria
Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS) 2014 m. sukūrė ir svetainėje paskelbė 20 virtualių parodų iš savo ir kitų muziejų rinkinių.  Kiti muziejai taip pat jau turi galimybę patys šioje svetainėje kurti virtualias parodas, prie sistemos prisijungę interneto naršykle, gavę iš (LM ISC LIMIS) prisijungimo prie sistemos unikalų kodą ir naudodamiesi virtualių parodų kūrimo instrukcija.
Parodų turinys
Svetainėje interneto vartotojai jiems patogia forma gali peržiūrėti informaciją apie muziejuose sukauptus ir saugomus vertingiausius, įdomiausius, lankytojus labiausiai dominančius eksponatus. Parodoje skaitmeninis turinys formuojamas tiek iš vieno, tiek ir kelių muziejų pateiktos informacijos. Gali būti pristatomi ir unikalūs kultūros paveldo objektai, saugomi privačiose kolekcijose ar įstaigose, taip pat ir veikiančiose užsienio šalyse, su kuriomis Lietuvos muziejai yra sudarę bendradarbiavimo sutartis, kartu įgyvendina kultūros paveldo skaitmeninimo ir sklaidos projektus.
Autorinės teisės
Virtualiose parodose pateikiamų skaitmeninių vaizdų savininkai yra tie muziejai, kitos įstaigos, organizacijos arba privatūs asmenys, kuriems priklauso eksponatai, apie kuriuos informacija pateikiama šiame leidinyje. Skaitmeninius vaizdus ir kitą svetainėje skelbiamą informaciją galima naudotis nepažeidžiant Lietuvoje Respublikoje galiojančių teisės aktų.
2014-12-01